Avni Kahya: Dere İçi Yol Projesi Olmazsa Olmazımızdır

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Tunca Vadisi Dere İçi Yol Projesi’nin önemine vurgu yaparak “Bu Proje Bizim İçin Olmazsa Olmazımızdır” dedi.

Avni Kahya: Dere İçi Yol Projesi Olmazsa Olmazımızdır
17 Haziran 2022 - 08:28

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, ilçede görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi.

Ardeşen Belediye Çay Bahçesi’ndeki toplantıya ilçede görev yapan medya kuruluşlarının temsilcileri ile belediye meclis üyesi Fatih Öney de katıldı.

Gündeme ilişkin birçok konuda önemli açıklamalarda bulunan Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Tunca Vadisi Dere İçi Yol Projesi’nin önemine vurgu yaparak “Bu Proje Bizim İçin Olmazsa Olmazımızdır” dedi.

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, açıklamasında şu ifadeleri kullandı…

“DERE İÇİ YOL PROJESİNİN GECİKMESİNİN SEBEBİ EKONOMİKTİR”

Dere İçi Yol Projemiz bizim olmazsa olmazımızdır. Artık milletin beklentisi bu yolun bir an önce yapılmasıyla ilgilidir. Gecikmesinin tek sebebi ekonomiktir. Devletimiz bazı yatırımları birazcık öteliyor.

“TUNCA VADİSİ’NDE TURİSTİK BİR KÜLTÜR OLUŞTURULMALI”

Tunca Vadisi’nden biz turizm açısından istifade edeceğiz. Onun için orada bir turistik bir kültür oluşmalıdır. Gelen insanlar yiyecekleri organik ürünleri, kalabilecekleri alanlar oluşturulmalı. Turiste hitap edecek bölgeler oluşturulmalı.

“DEREMEZRA, TUNCA VADİMİZİN KILAVUZU OLACAKTIR”

Gördüğüm kadarıyla bizim yaylalarımıza turist çıkıyor. Yaylalarımızda insanlarımız turiste hitap etmektense kendileri oturuyorlar, şehirden yağını, mincisini çıkartıyor. İnek bile orada saklamıyorlar. Böylece tatil amaçlı yaylacılık var bizde, turistik amaçlı değil. Deremezra bu açıdan Tunca Vadimizin kılavuzu olacak. Onunla birlikte yürürüz diye düşünüyorum.

ALİM: “BİLGİYE SAHİP DEĞİLİM, BİRŞEY SÖYLEYEMEYECEĞİM”

Tunca Vadisi Dere İçi Yol Projesi’yle ilgili AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, geçtiğimiz günlerde Rize’de gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda kendisine bu konuda yönetilen soruya “Bilgim Yok, O Konuda Bir şey Söyleyemeyeceğim” ifadelerini kullanmıştı.

Mustafa ÖZYANIK - www.sondakikarize.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum