Rize Şehir Hastanesinin Projesi Şekillenmeye Başladı

Rize'de 300 dönümlük deniz dolgusu üzerinde inşa edilecek 800 yatak kapasiteli şehir hastanesinin projesi şekillenmeye başladı.

Rize Şehir Hastanesinin Projesi Şekillenmeye Başladı
07 Mayıs 2020 - 10:21

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı'nın Rize Şehir Hastanesi'nin yat limanında  deniz doldurularak dolgu sahası üzerine yapılacağını açıklamasının ardından 800 yataklı şehir hastanesi projesi şekillenmeye başladı. 2020 yılı yatırım programına alınan şehir hastanesi için uygulama projesi ve ihale dokümanı hazırlanması, hizmet alımına dair hazırlıklar devam ediyor.

Rize’de Gülbahar Mahallesi sahilinde yat limanı alanında 300 dönüm deniz dolgusu üzerine yapılması planlanan şehir hastanesinin özellikleri netleşmeye başladı. 800 yataklı, ortalama bin araçlı otoparklı olması planlanan hastanede 30 adet ameliyathane, minimum 20 metre kare olacak şekilde poliklinikler, hasta ve refakatçi mahremiyetini koruyacak şekilde 35 metrekarelik odalar yer alacak. 160 tane çift, 320 tek yataklı odaların yapılması planlanan hastanede aynı zamanda sağlık turizmi ve VIP hastalar için de 100 metre karelik odalar olacak. Yapılacak olan şehir hastanesinde ayrıca 160 adet de tek kişilik odalar şeklinde yoğun bakım ünitesi yer alacak. 41 bin metre karelik, bin araçlı otoparkın yer alacağı Şehir Hastanesi’nde aynı zamanda 500 kişilik konferans salonu, idari bina, eğitim salonları, Ar-Ge binası, mescit, sosyal yaşam alanları, Enerji tasarrufu ve ikincil enerji kaynağı sağlama noktasında trijenerasyon sistemleri, en hızlı şekilde hasta nakline elverişli, helikopter pisti ve derinaj yoğunluğunu azaltarak atık su şebekesi yükünü hafifleten, 20-30 santim arası yoğun bitkilendirilmiş bir sitem olan yeşil çatılar olacak.

rize-sehir-hastanesi-yapilacak-yat-limani-(1).jpgrize-sehir-hastanesi-yapilacak-yat-limani-(2).jpgrize-sehir-hastanesi-yapilacak-yat-limani-(3).jpgrize-sehir-hastanesi-yapilacak-yat-limani-(4).jpgrize-sehir-hastanesi-yapilacak-yat-limani-(5).jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Recep CANCA
    2 ay önce
    Ardeşen fırtına vadİsine yapılsın hem daha ucuza mal olur hem rize trafığı rahatlar ulaşım kolay olur Ardeşen gelişir Rize ile artvin daha kolay daha hızlı hizmet alır