Rize'de 2. İstanbul Vakası

İstanbul’dan eşiyle Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Madenli Beldesi’ne gelen bir çiftin ve onlarla temasa geçen bir başka çiftin korona virüs testi sonucu pozitif çıktı. Çiftlerle temasta bulunan 5 kişi daha karantinaya alındı.

Rize'de 2. İstanbul Vakası
09 Nisan 2020 - 19:29

Vaka Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Madenli Beldesi’nde yaşandı. İstanbul’da bir yakınının evinde olan F.K. eşi S.K.’yi arayarak İstanbul’a gelip kendisini almasını ve Rize’ye getirmesini istedi.

Bunun üzerine S.K. İstanbul’a giderek eşini aldı ve birlikte Rize’ye geldiler. Rize’ye geldiklerinde ise komşuları M.Ş. ve Ü.Ş. ile temas eden F.K. ve eşi S.K. yakalandıklarını fark etmedikleri yeni tip koronavirüsü (Kovid-19)'u onlara da bulaştırdı.

F.K. ve eşi S.K. ile M.Ş. ve eşi Ü.Ş. Korona virüs teşhisi ile tedavi altına alınırken, çiftlerle temasta bulunan diğer 5 kişi de karantinaya alındı.

Korona virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında beldede toplam 9 pozitif vaka çıkmasıyla alınan tedbirler daha da arttırıldı.

istanbulda-yakalandiklari-korona-virusu-rizeye-gelerek-komsularina-bulastirdilar-(4).jpgistanbulda-yakalandiklari-korona-virusu-rizeye-gelerek-komsularina-bulastirdilar-(5).jpgistanbulda-yakalandiklari-korona-virusu-rizeye-gelerek-komsularina-bulastirdilar-(6).jpgistanbulda-yakalandiklari-korona-virusu-rizeye-gelerek-komsularina-bulastirdilar-(3).jpgistanbulda-yakalandiklari-korona-virusu-rizeye-gelerek-komsularina-bulastirdilar-(1).jpgistanbulda-yakalandiklari-korona-virusu-rizeye-gelerek-komsularina-bulastirdilar-(2).jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ardeşen li
    1 ay önce
    Sayın bakanlar diğer iller sokağa çıkma yasağı getirdiniz güzel Ama inanın Rize o illerden aşağı kalır yanı yok Rize yi de katın yasaklara aksi taktirde birinci sirada Rize olacak bilginize