İyidere Üretim İçin Tek Yürek Oldu !

İyidere Kaymakamlığı Halk Eğitimi Merkezince geliştirilen “İyidere Üretiyor Projesi” kapsamında İyidere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile iş birliği protokolü imzalandı.

İyidere Üretim İçin Tek Yürek Oldu !

İyidere Kaymakamlığı Halk Eğitimi Merkezince geliştirilen “İyidere Üretiyor Projesi” kapsamında İyidere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile iş birliği protokolü imzalandı.

İyidere Üretim İçin Tek Yürek Oldu !
11 Mayıs 2019 - 13:26

İyidere Kaymakamı Orhan Altun’un himayelerinde uygulanmakta olan “İyidere Üretiyor Projesi” için İyidere İlçesinde hizmet vermekte olan “Tarımsal Kalkınma Kooperatifi” ile İyidere Halk Eğitimi Merkezi arasında kursiyerin üretmiş oldukları ürünlerin satışına imkân sağlayacak kapsamlı bir iş birliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında İyidere İlçesinde üretilen her türlü ürün vatandaşlarca “İyidere Tarımsal Kalkınma Kooperatifine” teslim edilerek kooperatife ait “Rize Bezi Satış Mağazasında” satılabilecek. Halk Eğitimi Kurslarında ve evlerde üretilen feretiko, el sanatları vb. her türlü el emeği göz nuru ürünlerin proje kapsamında satışına imkân sağlanacak.

İyidere Kaymakamı Orhan Altun yapmış olduğu açıklamada; “İlçemiz için son derece önemli bir çalışma olan ‘İyidere Üretiyor Projesi’nin hazırlanmasında emeği geçen, Halk Eğitimi Müdürü Bülent Akbulut’un ve projenin uygulanması için imzalanan protokolle gerekli fedakârlığı yerine getiren İyidere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi yönetim Kurulu Başkanı Muammer Mete’nin İyidere İlçesi için yapmış oldukları çalışmaların ve işbirliğinin takdire şayandır” dedi.

Kaymakam Altun imzalanan protokol ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da sıklıkla belirttiği devlet kurumlarının özel sektör mantığında çalışabilmesi için sistemden kaynaklanan sorunların çözümü için çok büyük bir adım atıldığını ifade etti.

İyidere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi yönetim kurulu başkanı Muammer Mete dört bin beşyüz üyesi bulunan kooperatifin geçmişte olduğu gibi bugünde İyidere İlçesi için sorumluluğunun bilincinde olarak gerekli fedakârlığı yerine getirdiğini kaydetti.

İyidere Halk Eğitimi Müdürü Bülent Akbulut ise Kaymakam Altun’un da ifade ettiği gibi geliştirilen proje ve imzalanan protokolle sistemsel bir sorunun aşıldığını söyledi.

Akbulut, İyidere Üretiyor Projesi kapsamında bugüne kadar yapılan başlıca çalışmalarının on dört maddede sıralanabileceğini ifade ederek şunları kaydetti: “

İyidere İlçesinde Bayan Kuaförü açılması.

Ahşap Yapıştırma Atölyesi Kurulması,

İlçe merkezinde “Hediyelik Eşya Satış Mağazası” açılması.

Dijital Baskı ( kumaş, tişört, plaket, afiş, kupa vb.) Atölyesi Oluşturulması

Dünden Bugüne Feretiko Müzesi Oluşturulması,

Halk Eğitimi Bünyesinde Ürün Teşhir Reyonu Oluşturulması.

Bilgisayar Atölyesinin Yeniden Dizayn Edilmesi,

Halk Eğitime Bağlı Atölyelerin Tadilattan Geçirilerek Yenilenmesi,

Çiçek Tanzim Atölyesi Kurulması,

El Sanatları Atölyesi Oluşturulması,

Mefruşat (Çeyiz Yapımı) Atölyesi Kurulması,

Halk Eğitim İdari Katın Yenilenmesi,

On iki başlıklı nakış yazı ve motif atölyesi kurulması,

Doğa dostu bez çanta dikim atölyesi.

Dokuz ay gibi kısa bir sürede İyidere ilçemizin yerelde eksik olan tüm ihtiyaçlarını karşılamak için başlatmış olduğumuz çalışmaların sonucunda, bugün ilçemizin; bayan kuaförü, terzi, hediyelik eşya satışı, dijital baskı ihtiyaçlarını karşılayabilecek seviyeye ulaştık.

İyidere’de yapılan çalışmalarda hiçbir zaman bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Orhan Altun’a, İyidere Belediye Başkanı Sayın Saffet Mete’ye, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muammer Mete’ye ve projeye desteklerini esirgemeyen tüm İyidereli vatandaşlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum.”

iyidere-uretim-icin-tek-yurek-oldu.jpgiyidere-kaymakamligi-halk-egitimi-merkezince-gelistirilen-“iyidere-uretiyor-projesi”-kapsaminda-iyidere-tarimsal-kalkinma-kooperatifi-ile-is-birligi-protokolu-imzalandi-(3).jpgiyidere-kaymakamligi-halk-egitimi-merkezince-gelistirilen-“iyidere-uretiyor-projesi”-kapsaminda-iyidere-tarimsal-kalkinma-kooperatifi-ile-is-birligi-protokolu-imzalandi-(5).jpgiyidere-kaymakamligi-halk-egitimi-merkezince-gelistirilen-“iyidere-uretiyor-projesi”-kapsaminda-iyidere-tarimsal-kalkinma-kooperatifi-ile-is-birligi-protokolu-imzalandi-(9).jpgiyidere-kaymakamligi-halk-egitimi-merkezince-gelistirilen-“iyidere-uretiyor-projesi”-kapsaminda-iyidere-tarimsal-kalkinma-kooperatifi-ile-is-birligi-protokolu-imzalandi-(1).jpgiyidere-kaymakamligi-halk-egitimi-merkezince-gelistirilen-“iyidere-uretiyor-projesi”-kapsaminda-iyidere-tarimsal-kalkinma-kooperatifi-ile-is-birligi-protokolu-imzalandi-(6).jpgiyidere-kaymakamligi-halk-egitimi-merkezince-gelistirilen-“iyidere-uretiyor-projesi”-kapsaminda-iyidere-tarimsal-kalkinma-kooperatifi-ile-is-birligi-protokolu-imzalandi-(7).jpgiyidere-kaymakamligi-halk-egitimi-merkezince-gelistirilen-“iyidere-uretiyor-projesi”-kapsaminda-iyidere-tarimsal-kalkinma-kooperatifi-ile-is-birligi-protokolu-imzalandi-(10).jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum