HDP'li vekil Celal Doğan sessizliğini bozdu

3 ay önce "Türk ordusuna ve devletine silah sıkıldığı gün ben yokum" diyen HDP'li vekil Celal Doğan, "Partim barışın yanında" dedi.

HDP'li vekil Celal Doğan sessizliğini bozdu
28 Temmuz 2015 - 18:57

Terör örgütü PKK’nın son bir haftada 10'a yakın asker ve polisi şehit etmesinin ardından,HDP Gaziantep Milletvekili Celal Doğan’ın 3 ay önce adaylığının kesinleşmesinden sonra Nisan ayında yaptığı "Türk ordusuna ve devletine silah sıkıldığı gün ben yokum" sözü akıllara geldi.

Dün Gaziantep'te yerel basında geniş şekilde yer alan bu açıklama sonrası, istifa edip etmeyeceği merakla beklenen  Celal Doğan sessizliğini bozdu.

PARTİM BARIŞIN YANINDA, DÜŞÜNCEMDE BİR DEĞİŞİKLİK YOK

Doğan, partisine Türkiye'de barışın ve Çözüm Süreci'nin devam etmesi için geldiğini belirterek, "HDP şiddetle, silaha el vurduğu zaman o partide olmam' dedim. Ben şu anda partinin bütün tavır ve davranışlarına bakıyorum, barışın yanında yer alıyor. O nedenle bir değişiklik yok benim düşüncemde" dedi.

"TÜRKİYE'DEKİ BARIŞA KATKI SAĞLAMAK İÇİN HDP'Yİ SEÇTİM" DEMİŞTİ

Gaziantep’te 3 dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı, bir dönem de milletvekilliği yapan Celal Doğan, 2015 seçimleri öncesinde HDP’ye katılmıştı. "Türkiye’deki barış ve kardeşlik projesine katkı sağlamak için HDP’yi seçtim" diyen Celal Doğan, 7 Haziran seçimleri öncesinde, iddialı bir açıklamada da bulunmuştu.

Doğan, "HDP'de bulunmamın nedeni şu, hiçbir şekilde ve halukarda asla ve asla silaha başvurulmayacaktır. Silah asla Türkiye'nin ordusuna ve Türkiye'nin devletine dönmeyecektir. Asla ve asla demokrasiden vazgeçilmeyecektir. Bizi hiç kimse silah kullanmaya icmal etmeyecektir. Ettiği taktirde ben bu meselede yokum" demişti.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum