Fikret Yardımcı'dan Seçim Öncesi Özel Açıklamalar

Fikret Yardımcı'dan Seçim Öncesi Özel Açıklamalar
01 Şubat 2022 - 16:16

Türkiye Rafting Federasyonu’nun olağan genel kurulu öncesi mevcut başkan ve yeniden adaylığını açıklayan Fikret Yardımcı seçim atmosferinde deokrasi dışındaki müdahalelere izin verilmemelidir.

Demokrasinin dışında hiçbir harekete seçim atmosferinde müsaade edilmemesi gerektiğini düşünen Yardımcı, çalışmaları ve seçim sürecinde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

“SPORLA TERÖRÜ YOK ETMEK PROJESİ KAPSAMINDA DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR”

Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı “Biz federasyon çalışmalarımızda sporda dostluk ve kardeşlik adı altında sporla terörü yok etme projesi kapsamında Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde çalışmalarımız devam etmektedir. Bunun yanında Doğu ve Güneydoğu’da çocuklarımıza Rize’ye getirerek iki kültürün birleşmesi adına etkinlikler yaptık.” Şeklinde konuştu.

“MART’TA BURSA’DA DÜNYA ŞAMPİYONASI DÜZENLEYECEĞİZ”

Mart ayında Bursa’da dünya şampiyonası düzenleneceğini söyleyen Yardımcı “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’nun destekleriyle Yozgat Çekerek’te, Van’ın Bahçesaray ile Çatak ilçeleri ve Rize’de rafting parkurları yapılıyor. Ayrıca ülkemize bir müjde verdik. Mart ayında Bursa’da dünya şampiyonası düzenleyeceğiz.” Dedi.

“SEÇİM ATMOSFERİNDE DEMOKRASİ DIŞINDA HAREKET OLMAMALI”

Kendisi dışında başkanlık için aday olan Federasyon Asbaşkanı Erol Ökten ve Ayhan Kasap’ın adaylıkları hakkında konuşan Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı “Seçim herkes için demokratik bir haktır. Demokratik haklardan herkesin faydalanabileceğini düşünüyorum. Kesinlikle ben bu konuda üzgün değilim. Herkes aday olabilir. Herkes görev yarışında ben bu görevi sürdürürüm deme hakkına sahiptir. 3 tane adayımız var. Diğer aday arkadaşlarımızı kutluyorum başarılar diliyorum. Demokrasilerde seçimin karşılığı delegedir, delege oy kullanacak. Seçim atmosferinde demokrasinin dışında harekete müsaade edilmediği sürece en güzel sonucun ortaya çıkacağına inanıyorum.” Açıklamasında bulundu.

Mustafa ÖZYANIK - www.sondakikarize.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum