Osman YAZICI

Osman YAZICI


PKK’YA DESTEK VERENLERE..

16 Eylül 2015 - 19:46

Yıllardan beri yazıyorum ve diyorum ki:

Binlerce şehidimizin kanı ellerinden akan adam; İmralı’da oturmuş fiilen genel başkanlık yapıyor… İçerdeki yalakaları, satılmış, kiralanmış kalemler de HDP’yi ve temsilcilerini parlatmaya devam ediyorlar”.

Yine diyorum ki:
HDP, meydanlaraçıkıp ”biz, terör örgütü PKK’yi lanetliyoruz, onlarla hiçbir bağımız yoktur” demediği sürece,

İmralı’daki terörist başından aldıkları talimatları, Kandil’deki teröristlere götürdükleri sürece,

Başta Karadeniz Bölgesi’ndeki; üst geçitlerde adı yazılı; şehitlerimiz olmak üzere, bütün şehitlerimizden özür dilemedikçe:

HDP= PKK. Başka tarıfı, izahı var mı?

HDP’ye oy verenler, verecekler; önce bunları düşünsün. Şimdi kalkıyorlar, demokrasiden, özgürlüklerden, insan haklarından söz ediyorlar. Geçin bunları.

***

Bütün bunlara rağmen, Karadenizli hemşerilerimin bazıları, PKK’nin Meclisteki temsilcilerinin, boynuna sarılmadılar mı,? Karadeniz ‘i simgeleyen atkılar takmadılar mı?

Aşırı milliyetçi diye geçinen; Trabzon başta olmak üzere, Karadeniz’den HDP’ye oy çıkmadı mı? Hangi ilçeden, hangi köyden kaç oy çıktığı listesi elimizde. Sadece Çaykara ve Of gibi radikal ilçelerden bile önemli sayıda oylar çıktı.

***

Sevgili okurlarım, seçim öncesinde herkes, bir koro halinde “HDP barajı aşacak mı, aşmayacak mı?” Aşarsa şu olur,aşamasa böyle olur” tartışması sürüp gitti.. Daha düne kadar başka partilere yağ çekenler, takla atanlar, HDP’ ci kesilip, programlarında açık açık, bebek katilleri ve onların temsilcilerini şirin göstermeye çalışarak” oyumuz HDP” ye demediler mi?

Bunları yazdım diye beni eleştirenler, sataşanlar, kiralanmış akıllar şimdi neredeler? Neden sesleri çıkmıyor? Neden televizyona çıkıp” ben yine HDP’ye oy vereceğim” diyemiyorlar, neden terörü ve teröre destek verenlerini kınayamıyorlar?

.HDP, PKK’nin temsilcileridir. Ellerinde 40 milyon vatandaşımızın kanları var. Demirtaşdahil, bir çoğu Kandil’den gelip, Mecliste teröristlerin temsilciliğini  yapanlardır. Şirinliklerine aldanmayın. AKP ile olan kavgalarına da aldanmayın. Teröristleri şımartanlar, onların her dediğini yapanlar kimler?

Açıkça ifade ediyorum..HDP’ye oy vermek,40 bin vatandaşımızın katilleri olan PKK’ya oy vermek demektir. PKK’ya oy vermek isteyenler varsa, buyursunlar versinler. Bebek katillerin cinayetlerine ortak olsunlar.

***

Kürt sorunu . Kimin sorunu dediniz? Kürtlerin sorunu varda, bizim, başkalarının sorunu yok mu?

Sorun varsa hepimizin sorunu değil mi? Bir açılımdır gidiyoruz, Nereye açılıyoruz, kime açılıyoruz belli değil.

Ülkemizde yaşayan Kürt kökenli Türklerin tamamının yıllardan beri süregelen, can alan, can veren olumsuzlukları da tasvip ettiklerini, onayladıklarını hiç sanmıyorum.

Çünkü bu gün ağızlarda sakız haline getirilmiş olan çarptırılmış söylemlerde olduğu gibi Kürtler hiçbir zaman bu ülkede ikinci sınıf vatandaş olarak görülmediler, muamele görmediler.

***

Devlet dairelerinde” sen Kürtsün “diye işleri mi aksatıldı, sumen altı mı edildi? Okumaları, tahsil görmeleri mi önlendi, engellendi?

Üniversitelere “sen Kürt’sün “diye alınmadılar mı? Ki; eğer öyleyse bu gün parlamentoda arz-ı endam eyleyen avukatlar, doktorlar, bilim adamları, yazarlar eğitimlerini hangi ülkede aldılar, nereden geldiler?

Bankalara yatırdıkları paralarını” sen Kürtsün “diye bloke mi edildi?Yurt dışına çıkmak isteyenlere ”sen Kürt’sün” diyerek yurt dışına çıkma yasağı mı getirildi?

Evlenmek isteyenlere” sen Kürtsün “diyerek evlenme izini mi verilmedi? Hatta Türklerle evlenmelerine mani mi olundu?

Cumhurbaşkanı mı olamadı? Başbakan mı olamadı? Orduda subay mı olamadı? Eczacı, doktor, sanayici mi olamadı?

Zengin olanların” sen Kürtsün “diyerek paraları gasp mı edildi? Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’deki en önemli işadamları Kürt kökenli kardeşlerimiz değil mi? Liste uzar gider…

***

Diyeceğim şu ki:

30 şehidimizin ardında,sokağa dökülen vatandaşlarımızın mesaji şu oldu.

Ey Kürtler,ey Türkiye’nin her bölgesinde istediği gibi rahat yaşayan Kürt kardeşlerimiz,bu ülke hepimizindir.Birlikte ,kardeşçe yaşamak zorundayız.Gemi batarsa hepimiz batarız.

Hem Türkiye’nin her bölgesinde yaşayıp,bu ülkenin kaynaklarından istifade edeceksiniz.Hem PKK’ ya destek vereceksiniz.Böyle olmaz. PKK’ya destek verenler,terörü lanetleyemeyenler,PKK’nin temsilcilerine destek verenler, bedelini öder.

Bu ülke batarsa,karışırsa, bizim kadar sizde zarar görürsünüz,o destek verdiğiniz PKK, sizi koruyamaz.Şimarmayın,PKK’ya destek vermeyin,ülkemize ve devletimize sahip çıkın,ikili oynamayın”

Kimse kusura bakmasın,bende aynı pencereden bakıyorum,aynı şeyleri düşünüyorum.

Evet..PKK’ya destek veren Kürtler,akıllı olun,ekmeğini yediğiniz Türkiye Cumhuriyeti Devletine ihanet etmeyin.(Sadece PKK’ya destek verenler için geçerli)

Böyle düşünüyor,yazıyorum diye beni eleştirenler,eleştirmeye devam edin.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sefer YEĞEN
    5 ay önce
    Kaleminize gönlünuze sağlık Osman kardeşim, yazınızı okudum harika siniz.Türkiyemiz bayrağımız istiklalimiz ve dinimiz ezanimiz, sizin gibi aydınlarımız ve gözünu kırpmadan tankın önüne atan canlar sayesinde bu vatan ilel ebet paydar kalacaktır.Rabbim Fetö ve PKKA gibi iblislere fırsat vermeyecektır inşanllah.Başarılarınızin devamını diliyorum selamlar sevgiler.