Mustafa Bayrak

Mustafa Bayrak


Siyaset karışmasın !

28 Ekim 2014 - 10:46

8 Eylül”de okullar açılacak, okullarda kayit işlemleri devam ediyor. Rize”de tüm okul müdürleri yeniden değerlendiriliyor.

Artık başarısız müdürlere idarecilik verilmeyecek, bu sistem iyi bir sistem,  Yıllarca okul müdürlüğü koltuğuna oturan, yan gelip yatan ve internette oyun oynayan müdürler artık o koltuklarda olmayacak. Tabii burada endişeler çok,, okul müdürlüklerine siyaset karışmamalı, şunun veya bunun adamı diye başarısız kişiler müdür edilmemeli.

  Gelecek bizim için ışık olacaksa, geleceğimiz olan çocuklarımız bizlerin eseri olacaksa eğitim sisteminde siyaset olmamalı.  Rize”de ki siyasilerin başarılı idarecilere yer vermesi gerekiyor. Fosilleşmiş idareciler artık bir kenara itilmeli.

   Bazi müdürler siyasilerin kapısını çalmaya başladı bile, artık siyasilerin de bu idarecilere dur demesi gerek, Türkiye genelinde ilimizin 64 sıralarda olduğunu düşünecek olursak Rize”nin eğitim de ne kadar zayif olduğunu anlamış oluruz. Peki bunun nedeni ne ?

Siyasilerin kendi adamlarını idareci etmesi değil mi?

O halde siyasiler de gelecek nesil için koltuğa yapışan idarecileri koltuktan koparmalı.

   Şu an tüm okul müdürleri askıda, hepsi yeniden koltuk beklemekte ve koltuk için siyasiler ile temas halinde.

Hayir beyler,,, lütfen taviz vermeyin,, kim olursa olsun, kim isterse istesin gerçek kişilere o koltuklar verilmeli.

   Umarım Rize”de ki siyasetciler kendi çocuklarına, kendi geleceklerine zarar vermezler.

    Eğitim de başka bir konu ise Fener Lisesinin Lise olarak eğitime kapatılması, son sınıfların devam ettiği okul bu yıl da sezonu boş geçirecek, bu arada Çay İlköğretim okulu ise yoğun bir tempo ile öğrencilerin çokluğu nedeniyle çözüm arama peşinde.

   Çözümü basıt olan eğitim de Çay ilköğretim okulu ile Fener Lisesinin yer değiştirmesi kadar kolay bir çözüm yok, Çay ilköğretim okulu Fener Lisesi son sinif öğrencilerine yetecek kapasitede.

   O halde tek çözüm Çay İlköğretim okulunu Fener Lisesine taşımak olacak.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum