Sağlık Bakanlığı Kura Sonuçları ile Rize'de 139 Asil ve Yedek İşçi Belli Oluyor

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları bugün de belli olmaya devam ediyor. Bugünkü kura çekiminde Rize, Artvin, Trabzon, Giresun, Ordu’nun da arasında yer aldığı 55 şehirde görev alacak personeller belirlenecek.

Sağlık Bakanlığı Kura Sonuçları ile Rize'de 139 Asil ve Yedek İşçi Belli Oluyor
09 Nisan 2020 - 19:23

Sağlık Bakanlığının temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, klinik destek elemanı ve aşçılık alımına ilişkin kura çekimi bugün sona erecek. Dün bazı iller için açıklanan İŞKUR Sağlık Bakanlığı kura sonuçları, bugün geri kalan iller için gerçekleşiyor. Bugün kura çekilecek iller arasında Rize’nin yanı sıra, Artvin, Trabzon, Giresun, Ordu illeri de yer alıyor. Rize için 11'i güvenlik görevlisi, 119'u temizlik görevlisi ve 9'u klinik destek elemanı olmak üzere 139 sürekli işçi alımı yapılacak. Kura ile aynı sayılarda da yedek işçi belirlenecek. 

Yapılacak kura çekimi ile 14.000 işçi asil, 14.000 işçi ise yedek belirlenecek. İŞKUR ve Sağlık Bakanlığı ile yapılacak kuranın sonuçları saat 20.00’ den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.

Konu hakkında Sağlık Bakanlığından yapılan duyuruda, “T.C. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerine 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 14.000 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecektir.

İŞKUR üzerinden il ve meslek bazında talepler toplanmış olup, 737.489 kişi başvuruda bulunmuştur. Yapılacak olan kuralar, 08-09 Nisan 2020 tarihlerinde Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 14.000 işçi asil, 14.000 işçi ise yedek olmak üzere gerçekleştirilecektir.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında kura salonuna katılımcı alınmayacaktır. Kura sonuçları aynı gün saat 20.00’ den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.” Denildi.

9 Nisan Perşembe günü kurası çekilecek iller şöyle: Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova ve Yozgat.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum