Rize'ye Maça Gelen Hatayspor Otobüsü Şarampole Yuvarlandı

Çaykur Rizespor U16 ile karşılaşmak üzere Rize’ye gelen Hatayspor U16 takımını taşıyan otobüs, Sivas’ta şarampole yuvarlandı.

Rize'ye Maça Gelen Hatayspor Otobüsü Şarampole Yuvarlandı
04 Ocak 2020 - 09:53

Çaykur Rizespor U16 ile karşılaşmak üzere Rize’ye gelen Hatayspor U16 takımını taşıyan otobüs, Sivas'ın Gölova ilçesi Karayakup Köyünde kayarak devrildi. 23 kişilik futbolcu kafilesinden 3 sporcunun hafif yaralandığı belirtilirken kazada ölüm ve ciddi yaralanmaların olmadığı bildirildi.

Hatayspor Kulubü tarafından yapılan ilk açıklamada, “U -16 takımımızın Çaykur Rizespor deplasmanına giderken içinde bulundukları otobüsün şarampole yuvarlandığını üzülerek öğreniyoruz. Aldığımız ilk bilgilere göre ölüm veya ciddi yaralanmanın olmayışı tek tesellimizdir. Çocuklarımız ve teknik ekibimiz hastaneye götürülmüş olup, tedavilerine devam edilmektedir. Yara almayan çocuklarımız Gölova kaymakamı tarafından Sivas merkeze götürülmüş olup, özel idare misafirhanesinde dinlenmeye geçmişlerdir.

Yönetimimiz Gölova kaymakamlığı ve Sivas valiliğiyle irtibat halindedir. Çocuklarımızın sağ salim Hatay’a ulaşması için ne gerekiyorsa yapılmaktadır. Çocuklarımızın son durumlarıyla ilgili detayları kamuoyuyla paylaşacağız.” ifadelerine yer verildi.

Kazanın ardından kulüpten yapılan ikinci açıklamada ise "Çocuklarımızın ve teknik ekibimizin sağlık durumları iyi olup, Hatay’a sevkleri için gerekli organizasyon yapılıyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.‬" denildi.

rizeye-maca-gelen-hatayspor-otobusu-sarampole-yuvarlandi..jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum