Rize Kalesi'ne Ulaşım Kolaylaşacak

Rize Belediyesi, Rize Kalesi’ne ulaşımı sağlayan araç ve yaya yollarında yol genişletme çalışmaları başlattı.

Rize Kalesi'ne Ulaşım Kolaylaşacak

Rize Belediyesi, Rize Kalesi’ne ulaşımı sağlayan araç ve yaya yollarında yol genişletme çalışmaları başlattı.

Rize Kalesi'ne Ulaşım Kolaylaşacak
23 Ağustos 2019 - 09:54

Rize Belediyesi tarafından Kale yolu güzergahındaki yol genişletme çalışmaları kapsamında iki aracın yan yana geçmekte zorlandığı ve kaza riski yüksek olan bölgelerde arazi sahiplerinin de rızası alınarak yol genişletme çalışması başlatıldı. Çalışmalar öncesi 5 metre genişliğindeki yol yapılan düzenlenmelerle 8 metreye çıkartıldı.

Belediyeden yapılan açıklamada, “Toprak kaymasına önlem olarak yakın bir zamanda başlatılacak olan doğal taş desenli dekoratif perde duvar ve üst kısmında tel örgü çalışmasının ardından yolun asfalt serme işlemi yapılacak. Çalışmaların tamamlanmasının ardından yıllardır tartışmalara ve ufak çaplı trafik kazalarına neden olan dar yol sorunu çözüme kavuşmuş olacak.” denildi.

rize-kalesi’ne-ulasim-kolaylasacak-(2)-001.jpg

ESKİ MERDİVEN ( PATİKA ) YOLU GENİŞLETME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Açıklamada, Rize Kalesi’nin yaya ulaşımını sağlayan (eski patika yolu) olarak bilinen merdiven yolda ise genişletme ve zemin düzeltme çalışmasının başlatıldığı ifade edilerek, “Atatürk Caddesi güzergahı üzerinde, Devlet Hastanesi yakınından başlayan eski patika yol dolgu çalışmasıyla genişletiliyor. İstinat duvarlarının yapıldığı merdiven yolun dolgusu yapılarak zemin iyileştirme çalışmaları yapılıyor. Rize Kalesine kısa ulaşım yolu olarak kullanılan yaya yolu tamamlandığında daha güvenli hale gelecek.” ifadelerine yer verildi.

rize-kalesi’ne-ulasim-kolaylasacak-(4)-001.jpgrize-kalesi’ne-ulasim-kolaylasacak-(5)-001.jpgrize-kalesi’ne-ulasim-kolaylasacak-(3)-001.jpgrize-kalesi’ne-ulasim-kolaylasacak-(6)-002.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum