Yeter Artık! Ardeşen'de Herkes İsyanda .

Ardeşen'de Motosiklet Sesleri Vatandaşları Çileden Çıkarıyor. Ardeşen'de en önemli sorunlarından birisi olan gürültü kirliliğine çözüm isteniyor. Vatandaş Emniyet Ne Zaman Hareket Edecek..!


Yeter Artık! Ardeşen'de Herkes İsyanda .

Ardeşen'de Motorsiklet Sesleri Vatandaşları Çileden Çıkardı. Ardeşen'li Vatandaşlar Özellikle motosikletlerin çıkardığı seslerden bıkan vatandaşlar, " Adeşen'de gürültü şehri oldu ve buna kimse dur diyemiyor, sorumsuzca, gece gündüz demeksizin şehrin ortasında motosiklet yarışları, araçların son sesine kadar açılan müzik sesleri ,gece yarıları atılan havai fişekler, açıkta mahalle ve sokaklarda yapılan düğün ve nişanlar, hepimizi canımızdan bezdirdi. Yıllardır devam eden gürültü kirliliğine çözüm bulmak için adım atılmalı.  Bu şehri yönetenlerin harekete geçmesini istiyoruz, yeter artık" diye konuştular.  Ardeşen'de Herkes isyanda ... Yeter Artık! Ardeşen gürültü çöplüğü değil !​Vatandaş soruyor: Toplasan bir elin parmağını geçmeyen 5 bilemedin 6 kendini bilmezin verdiği bu mağduriyet ve rahatsızlık karşısında ‘Motorsiklet seslerini denetleyecek baba yiğit yok mu?’ Ardeşen'de özellikle  Gece saatlerinde şehir içinde egzoz filtrelerini açan motorsikletler vatandaşları rahatsız ediyor. Egzoz susturucuları sökülen ve normalin çok üzerinde ses çıkararak çevreyi rahatsız eden motorsiklet sesinden rahatsız olan Ardeşen'li vatandaşlar polis ekiplerinin denetimlerini arttırmasını istiyor. Modifiye yapılarak egzoz filtrelerini açan motorsikletler gürültü kirliliği yaratırken trafiği de tehlikeye atıyor. Bu sorumsuzluklarıyla hem insanları yaptıkları sesle rahatsız ediyor hem de olabilecek kazalarla insan hayatını hiçe sayıyorlar. “MOTOR SESLERİ SUSMUYOR”  Her gün gece 23:00-05:00 arasında kimligi belirsiz kişi veya kişiler tarafından şifa köprüsü etrafında büyük yarış motorsikletleri veya egzozu son derece açık arabalarla rahatsız ediliyoruz. Polise bildirdik ama birşey yapan olmadı. Lütfen sesimizi duyurun. Her gün bu saatler arasında aşırı derecede bi sesle korkarak uyanıyoruz.“Ne zaman başımı yastığa koysam caddeden motor sesleri geliyor ve uyuyamıyorum. Burası adeta gençlerin yarış pisti olmuş. Bu kötü imajı yıkmak içinse ciddi yaptırımları olan ve aktif bir şekilde işleyen bir sisteme ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu. Özellikle trafik kontrolünün yapılmadığı gece saatlerini tercih eden motorcular, çıkardıkları gürültüyle vatandaşın uykusunu bölüyor, çevreye ciddi rahatsızlık veriyorlar. Motor sesiyle uykularından kalktıklarını belirten vatandaşlar, uyuyan bebeklerin ve yaşlıların bu seslerden çok rahatsız olduğunu ve bu kişilere karşı Ardeşen Emniyeti’nin önlem alması gerektiğini belirtiyorlar.

HEM DEHŞET SAÇIYORLAR HEM DE GÜRÜLTÜ YAPIYORLAR!
Son dönemde sayıları artan motorcular susturucusu çıkarılmış motorlarıyla hem gürültü yapıyorlar, hem de şehir içi trafik güvenliğini riske atıyorlar.

Kendi Zevkleri İçin Çevreye Zarar Veriyorlar Motorun egzoza yansıyan seslerini azaltmak için takılan egzoz susturucularının sökülmesi motordan daha yüksek ses çıkmasını sağlıyor. Kendi yüksek egoları ile Gösteriş yapmak için uygulanan bu yöntem ise gürültü kirliliğine neden oluyor. Lazhaber53.com'a ulaşan vatandaşlar gece saatlerde şehir merkezinde yüksek egzoz sesi çıkaran ve egzoz patlatan sürücülerden şikayetçi olduklarını belirtiyorlar.