Nurten Atagün Topal Adaylığını Açıkladı

Rize’de kahvaltılı basın toplantısında RSMMMO başkan adaylığını açıklayan Nurten Atagün Topal ekibini ve projelerini medya mensuplarıyla paylaştı.


Nurten Atagün Topal Adaylığını Açıkladı

Rize basınının ilgili gösterdiği programda konuşan 35 yıllık Mali Müşavir Nurten Atagün Topal “Sizlerinde bildiğiniz gibi 29 Mayıs Pazar günü Rize Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odamızın seçimleri yapılacak. Burada toplanmamızın asıl amacı, ekip arkadaşlarımla yönetime geldiğimizde yapacağımız projelerimizden bahsetmek. Odamızın kurucu üyelerinden biriyim ve ilk kadın kurucu üyesiyim ve bu seçimlerde odamızın ilk kadın başkanı olmaya adayım. 35 yıllık meslek hayatımda, odanın bir çok kurulunda dönem dönem görev aldım, tecrube biriktirdim. Meslek mensubu arkadaşlarımın gösterdiği yoğun talep ve teveccühü üzerine, bu dönem hepsi birbirinden değerli ekip arkadaşlarımla, meslek camiasına hizmet etmek için yola çıktık . Ekip arkadaşlarımdan bir kaçı ; Lale Parıltı, Engin İstif, Mehmet Topaloğlu, Rıza Köse, Zeynep Galipoğlu Telatar’a ve bu basın toplantısının düzenlenmesinde katkısı olan sayın Nurettin İnce’ye desteklerinden ötürü çok teşekkür ederim.

Bizler geçen dönem bütün baskı ve yıldırma çalışmalarına rağmen, odamızın kuruluşundan 25 yıl sonra, oda seçimlerinde tek liste dönemini kapatıp seçim yolunu açtık. Böylece üyelerimizin odaya ilgisini artırdık, bütün üyelerimizin seçme ve seçilme hakkına sahip çıktık. Bizim gözümüzde bütün oda üyeleri bizler için çok değerli ve eşit söz hakkına sahiptir. Üyelerimizin desteğiyle Allah nasip ederse bu dönemde başarılarımızı zirveye taşıyacağız.
Seçimi kazanıp göreve geldiğimizde yapacaklarımızın en başında ,
• Odamız üyeleri arasında birlik ve beraberliği sağlamak. Tam anlamıyla şeffaf bir yönetim sergilemek.
• Mesleğimizde eğitim olmazsa olmazımız. Çok sık değişen mevzuat karşısında üyelerimize anında bilgi akışı sağlayan “uzman mevzuat komisyonunu” aktif olarak çalıştırmak.
• Yoğun ve stresli iş hayatımızda meslektaşlarımızın motivasyonunu artıracak, herkese hitap edecek sosyal etkinlikler düzenlemek.
• Yönetim kurulumuzca belirlenen tarih ve saatlerde, odamızda meslektaşlarımızla sohbet etmek, önerileri ve sorunlarını dinlemek.
• Mesleğimizde tahsilat sorununun çözümü için TÜRMOB’ la işbirliği içinde olmak.
. Haksız rekabeti , meslektaşlar arasındaki birlik ve dayanışmayı sağlayarak hep birlikte çözmek ve bu konun takipçisi olmak.
. Odamızı sadece aidat toplayan bir oda değil , üyelerinin yanında olan sorunlarına çözüm getiren bir oda haline getirmek.

Bölgesellikten uzak, çekişmelerden uzak, kardeşçe ve hep beraber Rize Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odamızı yönetmeye talibiz. Şunun da sözünü tüm basının huzurunda vereyim. Biz geçen dönem odamızda demokratik bir şekilde seçim yapılabileceğini kanıtladık, göreve geldiğimizde görevimizi en iyi şekilde tamamlayıp gelecek dönemlerde gençlerin önünü açacağız, seçimlerin demokratik bir şekilde yapılmasını sağlayacağız. Seçimlerin odamıza ve mesleğimize hayırlı olmasını diliyorum.Mesleğimiz bir değerdir ,meslektaşlarımız değerlidir .
Tüm meslektaşlarımızın odamızda yapılacak olan 28 Mayısta Genel Kurulumuza ve 29 Mayısta da seçimlere katılımını ve tam desteğini bekliyoruz.
Teşekkür ediyorum , saygılar sunuyorum” diye konuştu.