Güneysu Spor Kulubü Sporcusu Milli Halterciden Dünya Rekoruyla 3 Altın Madalya

Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası'nın 6. gününde 76 kiloda mücadele eden Güneysu Spor Kulubü Sporcusu Dilara Narin koparmada 96 kilo, silkmede 129 kilo toplamda ise 225 kiloluk derecesiyle dünya rekoru kırdı ve 3 altın madalya kazandı.

Güneysu Spor Kulubü Sporcusu Milli Halterciden Dünya Rekoruyla 3 Altın Madalya
15 Mart 2019 - 11:38

ABD'de süren Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası'nda milli sporcuların madalya sayısı 9 altın, 3 gümüş, 8 bronz olmak üzere toplam 20 madalyaya ulaştı.

76 kiloda mücadele eden Güneysu Spor Kulubü Sporcusu Dilara Narin koparmada 96 kilo, silkmede 129 kilo toplamda ise 225 kiloluk derecesiyle dünya rekoru kırdı ve dünya şampiyonu olarak 3 altın madalya kazandı. Dilara Narin madalyasını Los Angeles Başkonsolosu Can Oğuz'dan aldı ve sevincini ise Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar ve teknik heyetle yaşadı.

dilara-narin.jpeg

96 kiloda yarışan Rize Gençlik Kulubü sporcusu Onur Demirci ise 1 altın, 1 bronz ve 1 gümüş madalya kazanarak koparmada Dünya Şampiyonu, silkmede Dünya 3.’sü, toplamda ise Dünya 2.’si olmuştu.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Dilara Narin'i elde ettiği başarıdan dolayı kutladı. Taşpınar, "Yıldızlar Dünya Şampiyonası rekoru kırarak 3 altın madalyaya uzanan genç kardeşimizi ve antrenörlerini yürekten kutluyorum. Ülke olarak böyle başarılara ihtiyacımız var. Halter olarak özellikle altyapıda önemli başarılar elde etmek bizleri gururlandırıyor" diyerek hiçbir başarının tesadüf olmadığını yapılan planlı ve önemli çalışmalar neticesinde böyle güzel sonuçlara ulaşmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

dilara-narin--1.jpegonur-demirci.jpegdilara-narin--2.jpeg

dilara-narin--3.jpeg

YORUMLAR

  • 0 Yorum