Cezaevlerindeki koronavirüs tedbirlerinin süresi uzatıldı

Korona tedbirleri kapsamında cezaevlerinde; görüşler, nakiller ve aile görüşme odaları kullanımı, 15 Mayıs'a kadar gerçekleşemeyecek.

Cezaevlerindeki koronavirüs tedbirlerinin süresi uzatıldı
01 Mayıs 2020 - 19:54

Adalet Bakanlığı, koronavirüs nedeniyle daha önce cezaevlerinde alınan tedbirlerin süresini uzatma kararı aldı.

TEDBİRLER 15 MAYIS'A KADAR DEVAM EDECEK

Adalet Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre; açık ve kapalı ceza infaz kurumlarındaki avukat ziyareti dahil bütün görüşler, hükümlülerin dışarıyla temasının mümkün olduğu kurum dışı çalışma, lokanta, sosyal tesis, dış kantin gibi iş yurdu faaliyetleri, açık ceza infaz kurumlarındaki hükümlülerin özel izin hakları, birden fazla koğuşla birlikte yapılan faaliyetler, hastalık ve güvenlik durumları dışında bir ceza infaz kurumundan başka kuruma yapılan nakiller 15 Mayıs'a kadar ertelendi.

 

ZORUNLU ZİYARETLER İÇİN BAŞSAVCILIK KARARI ALINACAK

Ayrıca, ceza infaz kurumlarındaki ve çocuk eğitim evlerindeki aile görüşme odalarının kullanımının, ceza infaz kurumlarında anneleriyle birlikte kalan 0-6 yaş grubu çocukların kreşe ve ana okuluna gitmeleri ile çocukların dışarıdaki ebeveynleri ya da yakınlarına teslim edilmesi uygulamasının ertelenmesine ilişkin süreler de aynı tarihe kadar uzatıldı.

Tutuklu ve hükümlü yakınlarının ziyaretleri, zorunlu durumlarda başsavcılık kararıyla yapabilecek. Avukatlar, zorunlu durumlarda maske ve eldiven tedbirleri alarak kapalı görüş yapabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum