Bakan Pakdemirli: Tarım Şurası Toplanacak

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Tarımda Milli Birlik Projesi'ni A'dan Z'ye tüm paydaşlarla paylaşmak, tekrar karar vermek ve tüm yol haritasını belirlemek amacıyla Tarım Şurası düzenleneceğini belirtti.

Bakan Pakdemirli: Tarım Şurası Toplanacak

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Tarımda Milli Birlik Projesi'ni A'dan Z'ye tüm paydaşlarla paylaşmak, tekrar karar vermek ve tüm yol haritasını belirlemek amacıyla Tarım Şurası düzenleneceğini belirtti.

Bakan Pakdemirli: Tarım Şurası Toplanacak
26 Nisan 2019 - 12:18

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ÇAYKUR'u da yakında ilgilendiren ve yol haritasının belirleneceği Tarım Şurasının eylül ayında toplanacağını söyledi.

Bakan Pakdemirli, Tanzanya Mill Günü nedeniyle bir otelde düzenlenen resepsiyonda gündeme ilişkin sorulara yanıt verdi.

Bakanlık görevinin başından beri 53 tanesi birebir olmak üzere 95 il ziyareti gerçekleştirdiğini aktaran Pakdemirli, bu ziyaretleri sırasında yüzlerce, binlerce sivil toplum kuruluşuyla istişarede bulunduğunu söyledi.

Pakdemirli, bakanlık olarak çok güzel bir yolda ilerlediklerini, Tarımda Milli Birlik Projesi'ne ilişkin olarak kamuoyuna yansımış bir takım içeriklerden dolayı bu konudaki ilginin daha da arttığını gördüğünü dile getirdi.

"Eylül ayına yetiştireceğiz"

Bu ilginin artmasının kendisini memnun ettiğini belirten Pakdemirli, şöyle devam etti: "Önümüzdeki aylarda bir Tarım Şurası düzenleyecektik. Bu şurada her konuyu A'dan Z'ye tüm paydaşlarla paylaşmak, tekrar karar vermek ve tüm yol haritamızı belirlemek maksadıyla Tarım Şuramızda bu konuları görüşüyor olacağız. Türkiye'de 2004 yılından beri Tarım Şurası olmadı. Şurayı haziran ayına yetiştirebilir miyiz diye baktık ama çok kapsamlı olacak. Sonbahara, eylül ayına yetiştirebiliriz diye düşünüyorum. Bu konudaki kamuoyu hassasiyeti ve merakından dolayı tüm bu konuları tüm paydaşlarla Tarım Şurası'ndan konuşmaya karar verdik."

"Denetimlerimizi artırdık"

Pakdemirli, yarın Gıda Komitesi toplantısının gerçekleşeceğini de aktararak, şimdiden vatandaşların ramazanını kutladığını söyledi. Ramazan süresince tüketicilerin gıda ürünlerine daha fazla ihtimam gösterdiğine işaret eden Pakdemirli, şöyle devam etti: "Biz de bunu bildiğimizden dolayı denetimlerimizi ve denetim sıklığımızı artırdık. Mutfaklardaki enflasyonu en minimumda tutacak şekilde vatandaşlara ulaştırmanın gayreti içindeyiz. Birçok üründe ucuzlamaları göreceğiz. Patatesinden soğanına, sebzesinden meyvesine kadar ramazan inşallah bereketle geliyor. Hızlı şekilde ucuzlamayı, yaz döneminde de daha fazla ucuzlamayı hep beraber görüyor olacağız."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • müstahsilini dinleee
    4 ay önce
    Buradan müstahsil olarak seslenmek istedim ÇAYBORSASI OLARAK VATANDAŞA ÜRETİCİ KESİME YANİİİ MÜSTAHSİLE NE FAYDANIZ VAR SORGUSUZ HER YIL ÇAY CUZDANLARINDAN PARALAR TOPLUYORSUNUZ HARAMDIR BİLESİNİZ. Ziraat odası siz neden piyasada yoksunuz sessizleş tınız üreticinin sözcü kuruluşu susmamalıdır bu milletten aidat topluyorsunuz haramdır unutmayasınız. Çay kur çay işletmeleri genel müdürlüğü milletin vatandaşın kuruluşudur yaş çay üreticilerinin öz malıdır bu bilinmelidir eğer bu milletin ekmeği geleceği alın teri çalınıyorsa o zaman sorgu***ması gereken yer iktidar ve hükümet politikalarıdır sınayıcıyı sırtında taşımaya zor***maya mecbur değildir bu millet eğer sınayıcı başarısız sa. Devlet olarak alınan yaş çay özel sektöre verilir özel sektör yaş çayı işler belirli kısmını devlete verir ka***ını sermaye eder bu arada vatandaş korunmuş olur şu zamana kadar özel teşebbüsler hep çaldı sömürdü ilgili kuruluşlar sessizce kese şişirdiler bu sezan açılışı çok yakındır bu yıl hırsızlığa son verilmelidir üretici yeterince mağdur oldu artık haram kazançtan kaçınmalıdır sınayıcı özel teşebbüsler yaş çayı komple çay kur almalıdır özellere işleyeceği yaş çayı çay kur vermelidir vatandaşın canına okuyor özel teşebbüsler hırsızlık diz boyu bundan ça*** ça***a 2019 sezonu boyunca yaş çay alım fiyatı en az net 5,50krş olmalıdır yaş çayı komple çay kur almalıdır sınayıcı özel çay firmalarını devlet denetime çekmelidir hırsıza dur demelidir ça*** fabrikacının canına okunmalıdır